Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Dil Okulunda Dil Sınavlarına Hazırlanın.

Yabancı Dil Sınav Hazırlık Kursları Eğitim Programları

Dünya Ddilleri Merkezi Bağdat Caddesi şubesinde verilen yabancı dil sınav hazırlık kursları eğitim programları gün ve saatleri hakkında bilgi alın.

TOEFL / Test of English as a Foreign Language

TOEFL sınavına hazırlık için en fazla 6 kişiden oluşan özel grup eğitimleri düzenlemekteyiz. Grup eğitimlerimizin yanısıra sizin için özel olarak hazırlanacak bir program ile DDM şubelerinde TOEFL sınavına hazırlanabilirsiniz. Butik eğitim anlayışımızla kalabalık olmayan gruplarda TOEFL Kursu düzenleyerek, katılımcıların okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerilerini akademik düzeyde geliştirme ve sınavdan yüksek skor elde etme fırsatı sunuyoruz.

IELTS / International English Language Testing System

IELTS sınavına yönelik en fazla 6 katılımcıdan oluşan ve her katılımcının hedefine yönelik verim alabileceği grup dersleri ya da bireysel hazırlık dersleri düzenlemekteyiz. Bu nedenle kesinlikle kalabalık gruplar oluşturmamaktayız. Birçok kursta karşılaşılan 12 ya da 15 kişilik gruplarda yürütülen genel dil eğitiminin aksine, maksimum 6 kişiden oluşan özel gruplarda IELTS hazırlık eğitimi vermekteyiz.

TESTDAF / Test Deutsch als Fremdsprache

Dünya Dilleri Merkezi Almanca TESTDAF hazırlık eğitimi programına katılacak olan kişiler hedeflediği puana başarılı bir şekilde ulaşabilir. Almanca TESTDAF Kursu eğitim sistemimiz hakkında detaylı bilgi almak için eğitim danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

TELC / The European Language Certificates

TELC hazırlık eğitimleri birebir özel dersler şeklinde düzenlenmektedir. Eğitimler yapılacak olan seviye belirleme sınavı sonrasında TELC sınavında hedefiniz olan diploma seviyesine ulaşmanız için özel olarak hazırlanır. Kursun süresi STS sınavı sonrasında belirlenir ve işlenecek toplam ders saati ve eğitim içeriği öğrencimizle paylaşılır. Eğitimlerin gün ve saatleri öğrencimizin belirleyeceği bir program doğrultusunda hazırlanır ve dersler haftalık olarak revize edilebilir. Dersler minimum 2 saat olarak yapılmaktadır. 1 saat ders süresi 50 dakikadır. Haftalık ders saati öğrencinin dil bilgisi, sınava girmesi gereken seviye ve süreye göre normal veya yoğunlaştırılabilir.

YDS

Dünya Dilleri Merkezi YDS sınav hazırlık programlarında Türkiye'nin en başarılı dil okulları arasındadır. 2003 yılından bugüne olan deneyimli öğretmen kadromuzla YDS kursu düzenliyoruz. YDS kurslarımızda deneme sınavları, güncel kaynaklar, video ders, etüt desteği, interaktif eğitimin yanı sıra YDS teknikleri üzerinde çalışmalar yapılmaktadır. YDS Kurslarımıza ön kayıt yaptırabilir, detaylı bilgi için şubelerimize ulaşabilirsiniz.

TOEIC / The Test of English for International Communication

Dünya Dilleri Merkezi’nde TOEIC Kursu 10 veya 12 kişilik gruplarda yürütülen genel dil eğitiminin aksine, kalabalık olmayan gruplarda kişilerin bireysel dil becerilerini geliştirmeye yöneliktir. Bu nedenle kesinlikle kalabalık gruplar oluşturulmaz.

PROFICIENCY Hazırlık Atlama Kursu

Üniversitelerin İngilizce hazırlık atlama, hazırlık bitirme ve yüksek lisans kabul sınavlarına yönelik en fazla 6 katılımcıdan oluşan grup dersleri veya birebir özel ders programları hazırlamaktayız. Genel olarak 12 ya da 15 kişilik gruplarda yürütülen dil eğitiminin aksine, maksimum 6 kişilik özel gruplarda PROFICIENCY Kursu düzenleyerek öğrencilerimizle birebir ilgilenme olanağı yaratmaktayız. Bu nedenle kesinlikle kalabalık gruplar oluşturmamaktayız.

GRE / Graduate Record Examination

GRE eğitimlerimiz hafta sonu ve hafta içi grupları şeklindedir. Talep edildiğinde istenilen gün ve saatler içerisinde iş ya da eğitim hayatınıza uygun olarak birebir özel derslerde programlamaktayız. GRE Kursu katılım öncesinde seviye tespit sınavı düzenlemekteyiz. Yapılacak olan seviye tespit sınavı sonrasında uygulanacak olan program öğrencimizle paylaşılmaktadır.

GMAT / Graduate Management Admission Test

GMAT hazırlık eğitimi programlarımız birebir özel ders şeklinde olup öğrencinin İngilizce eğitim düzeyi test edilip belirlendikten sonra kişiye özel işitsel ve görsel eğitim yöntemleri kullanılarak hazırlanmaktadır. GMAT sınav teknik ve taktikleri üzerine uygulanan program öğrencinin çözüm becerisini geliştirmekle birlikte pratikte akıcı olması sağlanmaktadır.

SAT / Scholastic Aptitude Test

SAT (Scholastic Aptitude Test) katılımcıları için SAT Kursu. SAT hazırlık eğitimi öncesinde kelime, gramer, okuma, yazma ve matematik soru çözme becerilerinizi detaylı bir şekilde test ederek belirliyoruz. Yapılacak olan seviye testi sonrasında hedeflediğiniz puana göre kaç saatlik SAT hazırlık eğitimi alacağınızı ve sınav hazırlık programının işleyişi hakkında bilgileri sizinle paylaşıyoruz.

PTE / Pearson Test of English

PTE Akademik sınavı hazırlık eğitimlerimizin süresi, katılımcının genel kelime bilgisi, gramer, okuma, yazma ve konuşma becerileri detaylı bir şekilde test edilerek belirlenmektedir. Yapılan seviye testi sonrasında kişinin kaç saatlik PTE hazırlık kursu alacağı belirlenmektedir. Dünya Dilleri Merkezi PTE hazırlık eğitimlerini ön hazırlık ve sınava yönelik teknik hazırlık olmak üzere 2 şekilde desteklemektedir. Seviye belirleme testinin sonucunda eğer kişinin İngilizce eğitim alt yapısında eksikler olduğu anlaşılırsa, ilk önce bu eksikler tamamlanır.

IELTS Life Skills A1

Alanında uzman öğretmenlerimizle İngilizce A1 Aile Birleşimi sınavına hazırlanabilir, sınava katılarak başarı elde edebilirsiniz. DDM danışmanlığında sınav başvurunuzu gerçekleştirerek bu ayrıcalığa sahip olabilirsiniz. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin.

Start Deutsch 1 / Almanca Aile Birleşimi A1

Aile birleşimi kursları, halihazırda Almanya’da yaşayan eşlerinin yanına gitmek isteyen ve bunun için Aile Birleşimi A1 Start deutsch 1 sertifikasına ihtiyaç duyanlara yönelik kurslar. Aile birleşimine yönelik kurslarla öğrencilerimizi iki aşamada Start Deutsch 1 sınavına hazırlıyoruz.

YÖKDİL / Yüksek Öğretim Kurumları Dil Sınavı

YÖKDİL sınav hazırlık eğitimlerimiz maksimum 8 kişilik özel gruplarda ya da istediğiniz gün ve saatlerde birebir özel dersler şeklinde düzenlenmektedir.

Programı yürüten hocalarımız Türkiye çapında bilinen akademik başarısı tescilli öğretim üyelerinden oluşmaktadır. YÖKDİL sınavına İstanbul Bağdat Caddesi şubemizde hazırlanabilirsiniz.

DELF/DALF Diplôme d'Etudes en Langue Française

DELF sınavına yönelik eğitimlerimiz gireceğiniz DELF A1, DELF A2, DELF B1, DELF B2 seviyelerine uygun olarak hazırlanmaktadır. DELF özel derslerin içeriği Genel Fransızca, dil bilgisi, gramer tekrarı, kelime bilgisi, okuma, yazma, konuşma ve dinleme etütleri bu eğitimlerin yanısıra sınav tekniği içermektedir.

DELE / Diploma de Español Como Lengua Extranjera

DELE, Yabancılar için İspanyolca dil yeterlilik diplomasıdır. DELE Diplomaları İspanya Eğitim ve Meslek Öğretim Bakanlığı tarafından verilen İspanyolca bilgisini uluslararası alanda belgeleyen tek resmi lisanstır. DELE diplomaları artık Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından YDS (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı) sınavına denklik verilmiştir.

CILS/CELI

CILS sınavı diğer uluslarası dil sınavları gibi okuma, yazma, dinleme, konuşma bölümlerinden oluşmaktadır. Sınav başvurunuzu gireceğiniz seviyeyi göre kendinizin belirlemesi gerekmektedir. Seviyeleri A1, A2, B1, B2, C1, C2 şeklinde. olup Gençler ve yetişkinler aynı seviyelerde fakat farklı sınavlara girmektedirler.

İtalyan Üniversitelerine başvuru yapacak olan ve ana dili İtalyanca olmayan kişilerin İtalyanca bilgilerini kanıtlamak isteyen öğrenciler ve İtalya’ya göçmenlik başvurusu yapacak kişilerin girmesi gereken bir sınavdır. CELI sınavını başarı ile tamamlayan öğrenciler İtalya’da ve dünyanın çeşitli ülkelerinde bulunan CELI sistemini kabul eden İtalyan okullarına yatay geçiş yapma hakkı bulunmaktadır.