Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Dil Okulunda GRE'ye Hazırlanın.

GRE Kursu Sınav Hazırlık Eğitimi Programı

GRE eğitimlerimiz hafta sonu ve hafta içi grupları şeklindedir. Talep edildiğinde istenilen gün ve saatler içerisinde iş ya da eğitim hayatınıza uygun olarak birebir özel derslerde programlamaktayız. GRE Kursu katılım öncesinde seviye tespit sınavı düzenlemekteyiz. Yapılacak olan seviye tespit sınavı sonrasında uygulanacak olan program öğrencimizle paylaşılmaktadır.

Gre Kursu

GRE Genel Testi Hakkında Bilgi

Lisansüstü ve İşletme Okulları İçin Tek Test. Başarı için Daha Fazla Fırsat, Yüksek lisans derecesi almak, çok sayıda fırsat yaratabilir. Son istatistiksel veriler, eğitimin daha fazla kazanç elde etmek ve işsizlik oranlarının azaltılması açısından oynadığı önemli rolü açık bir şekilde ortaya koymaktadır.

İster lisansüstü eğitimi göreceğiniz bir okula, ister bir işletme okuluna gitmeyi planlayın - ya da önünüzdeki seçenekleri değerlendiriyor olsanız bile - geleceğiniz için önemli bir adım atıyorsunuz.

Okullara sahip olduğunuz becerileri en iyi şekilde göstermeniz için akıllıca bir hamle ve Değiştirilmiş GRE Genel Testi ile bunu yapabilirsiniz! Bu, Özgüvenin Gücü - sadece değiştirilmiş GRE Genel Testi ile.

Değiştirilmiş GRE Genel Testi, elinizden gelenin en iyisini yapmanıza yardımcı olmak için size Özgüvenin Gücünü verir. Değiştirilmiş GRE Genel Testi ile okullara hangi puanları göndereceğinize siz karar verirsiniz.

Test günü sahip olduğunuz kapasitenin tamamını yansıtamadığınızı hissederseniz, sorun değil. Sınava tekrar girebilir ve sadece okulların görmesini istediğiniz puanları gönderebilirsiniz. Bu, sadece GRE testleri ile sahip olabileceğiniz ScoreSelect® seçeneğinin bir parçası.

Ayrıca değiştirilmiş GRE Genel Testi, bir bölümde soruları atlama, geriye dönüp cevapları değiştirme ve istediğiniz sorudan başlama imkânı sunan tek lisansüstü ya da işletme okullarına giriş sınavıdır.

Değiştirilmiş GRE Genel Testinde, lisansüstü ya da işletme okullarında ortaya koyacağınız düşünme biçimini en yakın şekilde yansıtan soru tipleri bulunmaktadır.

Sözlü Akıl Yürütme — Yazılı materyali analiz etme ve değerlendirme, metinde sunulan bilgileri sentezleme, cümlelerin öğeleri arasındaki ilişkileri analiz etme ve sözcük ve kavramlar arasındaki ilişkilerin farkına varma becerinizi ölçer.

Nicel Akıl Yürütme — Aritmetik, cebir, geometri ve veri analizinin temel kavramlarından yararlanarak problem çözme becerinizi ölçer.

Analitik Yazma — Eleştirel düşünme ve analitik yazma becerilerinizi, özellikle fikirlerinizi açık ve etkili bir şekilde kelimelere dökme ve kanıtlarla destekleme becerinizi ölçer.

GRE Sınava Kimler Girmelidir?

Dünyanın dört bir noktasından lisansüstü, MBA, ya da doktora yapmakla ilgilenen, bu amaçla lisansüstü ve işletme fakültelerine başvuracak olan kişiler, değiştirilmiş GRE Genel Testine girerler.

Adayların eğitim geçmişi ve kültürel birikimi çeşitlilik gösterir ve değiştirilmiş GRE Genel Testi okullara adayların niteliklerini karşılaştırmak için ortak bir ölçüm olanağı sunar.

GRE puanları, lisans kayıtlarınızı, tavsiye mektuplarınızı ve lisans düzeyindeki çalışmalarınıza ait diğer niteliklerinizi tamamlamak için kabul heyetleri ve burs karar kurulları tarafından kullanılır. 

GRE Sınavına Ne Zaman ve Nerede Girebilirim?

Değiştirilmiş GRE Genel Testine, 160'ın üzerinde ülkede 1000'den fazla test merkezinde girmek mümkündür. Dünyanın pek çok bölgesinde, bilgisayar ortamında sunulan teste istediğiniz zaman girebilirsiniz.

Çin Hong Kong, Tayvan ve Kore'de, bilgisayar ortamındaki teste ayda bir ila üç kez girebilirsiniz. Bilgisayar ortamındaki testin sunulmadığı bölgelerse ise, kâğıt formatlı teste Ekim, Kasım ve Şubat aylarında bir ila üç kez girebilirler.

GRE Sınav Sonucunu Hangi Kurumlar Kabul Ediyor?

Değiştirilmiş GRE Genel Testi, binlerce lisansüstü ve işletme okulu ile bu okulların ilgili bölümleri tarafından kabul edilmektedir.

GRE Test İçeriği ve Yapısı Nedir?

Yenilenen GRE® Genel Testinde, düşünme biçiminizi ve günümüzün zorlu lisansüstü ve işletme okulu programlarında başarıya ulaşmak için ihtiyaç duyduğunuz becerileri en iyi şekilde yansıtan soru tipleri yer alıyor.

Kullanışlı tasarımı, bölüm içerisinde istediğiniz soruyu atlamanıza, geriye dönüp cevapları değiştirmenize olanak sağlayarak, bir bölüme istediğiniz sorudan başlama esnekliği sunuyor.

Bilgisayar ortamında ya da kâğıt üzerinde sunulan gözden geçirilmiş GRE Genel Testini inceleyin.

Gözden geçirilmiş GRE Genel Testi, zamanla geliştirilen ve belli bir çalışma alanı ile ilgili olmamakla birlikte, tüm alanlar için önem taşıyan sözlü akıl yürütme, nicel akıl yürütme, eleştirel düşünme ve analitik yazma becerilerinizi ölçer.

Üç test bölümünün - Sözlü Akıl Yürütme, Nicel Akıl Yürütme ve Analitik Yazma - içeriğine aşağıdan göz atabilirsiniz.

Sözlü Akıl Yürütme

Sözlü Akıl Yürütme Bölümünde Şu Beceriler Ölçülür.

Belli bir metni analiz etme ve çıkarımlarda bulunma

Eksik verilerden mantık yürütme; yazarın varsayımlarını ve/veya bakış açısını tanımlama

Gerçek anlam, temsili anlam ve yazarın niyeti gibi anlamın çeşitli düzeylerini anlama önemli noktaları seçme; önemli kısmı önemsiz noktalardan ayırma ya da ilgili noktaları tespit etme

Metni özetleme; metnin yapısını anlama kelimelerin anlamını, cümleleri ve metnin tamamını anlama; kelimeler ve kavramlar arasındaki ilişkileri anlama

Sözlü Akıl Yürütme Soru Tiplerine Hızlı Bakış

Örnek sorular, soruları çözme mantığı, ipuçları ve daha fazlasıile birlikte Sözlü Akıl Yürütme bölümüne daha yakından bakın.

Nicel Akıl Yürütme

Nicel Akıl Yürütme Bölümünde Şu Beceriler Ölçülür.

Nicel bilgiyi anlama, yorumlama ve analiz etme

Problemleri metametiksel modellerden yararlanarak çözmek

Temel becerileri ve orta düzey aritmetik, cebir, geometri ve veri yorumlama becerilerini uygulama

Nicel Akıl Yürütme bölümünde ekrandaki hesap makinesinden yararlanabilirsiniz. 

Kâğıt formatında testlerde, test merkezi size bir hesap makinesi sunacaktır.

Nicel Akıl Yürütme Soru Tiplerine Hızlı Bakış

Örnek sorular, soruları çözme mantığı, ipuçları ve daha fazlasıile birlikte Nicel Akıl Yürütme bölümüne daha yakından bakın.

Analitik Yazma

Analitik Yazma Bölümünde Şu Beceriler Ölçülür.

Karmaşık fikirleri açık ve etkili bir şekilde kelimelere dökme

Düşünceleri konu ile bağlantılı gerekçe ve örneklerle destekleme

İddiaları mercek altına alma ve kanıtlar sunma

Tartışmayı konudan sapmadan, tutarlı bir şekilde sürdürme standart yazılı İngilizcenin unsurlarına hakim olma

Analitik Yazma bölümünde, sunulan talimatlara uygun olarak konu odaklı yanıtlar vererek, becerilerinizi soru tiplerine uygun şekilde ortaya koymanız beklenir.

Analitik Yazma Soru Tiplerine Hızlı Bakış

Örnek sorular, puanlanmış örnek yanıt makaleleri, okuyucu yorumları ipuçları ve daha fazlasıile birlikte Analitik Yazma bölümüne daha yakından bakın.

Sözlü Akıl Yürütme ve Nicel Akıl Yürütme Sorularının Değiştirilmiş Versiyonları

Girdiğiniz testte yayınlanmış soruların değiştirilmiş versiyonları ya da testte önceden görmüş olduğunuz sorular yer alabilir. 

Bazı değişiklikler açık bir şekilde fark edilirken, diğerleri daha az açıktır. Bir soru, önceden görmüş olduğunuz bir soruya benzer gibi görünse de, aslında farklı bir soru olabilir ya da yanıtı farklı olabilir. Her bir soruda kullanılan sözcüklere dikkat edin.