Türkçe, Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Dil Okulunda Öğrenilir.

Turkish Course in İstanbul

Our aim is to enable the students to achieve four basic skills, listening, reading, speaking and writing. We ensure the students that they are able to learn the six basic skills of language, grammar, reading, listening, dictation, writing and speaking. We keep up with the latest developments in the field of language teaching. The best methods are examined and adapted to the teaching of Turkish. Please contact us for further information.

Türkçe Kursu

Türkçe Kursu Dil Eğitim Programı

Dünya Dilleri Merkezi olarak 2003 yılından bugüne Türkiye’de yaşayan yabancılar için Türkçe kursları düzenlemekteyiz. Türkçe kurslarımız İstanbul’da Bağdat Caddesi şubemizde düzenlenmektedir. Eğitmenlerimiz en az beş yıllık deneyimi olan alanlarında uzman Türk eğitmenlerdir.

Türkçe derslerini 6 kişilik özel gruplar veya birebir özel ders şeklinde alabilirsiniz. Türkçe dilini kurlara bölmeden size en kısa süre içinde öğretmekteyiz.

Bunu yaparken eğitmenlerimiz monoton olarak bir kitabı takip etmemektedir, daha çok günlük hayattaki gereksinimlerinizi karşılayabilecek biçimde gramer ve cümle kalıpları üzerinde konuşmaya yönelik özel programlar hazırlamaktadır.

Türkçe Kurs Programı Gün ve Saatleri

TÜRKÇE KURS PROGRAMI GÜN VE SAATLERİ
  Günler Saatler Toplam Saat
Hafta Sonu Sabah
Cumartesi / Pazar 10:00 - 13:00 Haftada 6 Saat
Hafta Sonu Öğlen
Cumartesi / Pazar 13:00 - 16:00 Haftada 6 Saat
Hafta İçi Akşam
Pazartesi / Çarşamba 19:00 - 21:30 Haftada 6 Saat
Hafta İçi Akşam Salı / Perşembe 19:00 - 21:30 Haftada 6 Saat
Hafta İçi Sabah
Pazartesi / Çarşamba
10:00 - 13:00 Haftada 6 Saat

Türkçe Düzeyi Sertifikaları ve Uluslararası Sınavlar

Her kur sonunda Türkçe kur bitirme sınavı yapılmaktadır. Bir sonraki kura devam için başarı notunun en az 60 olması gerekmektedir. Başarılı olan öğrencilere Dünya Dilleri Merkezi tarafından ulaşılan Türkçe seviyesini belirtir “Sertifika” verilmektedir. Sertifikalarımız Milli Eğitim Bakanlığı onaylıdır.

Katılmış olduğu seviyeyi tamamlayan öğrencilerimiz kur bitiminde uluslararası ve yerel geçerliliğe sahip sınavlara Türkçe Öğrenim Merkezi (TÖMER)'de ücret karşılığında girebilir, Türkçe seviyesini belirleyen Sertifika elde edebilirler.